Doorgaan naar artikel

Veiling collectie en inrichting Dries Engelen

Inhoudsopgave

Veilinghuis Vendu Dickhout in Maastricht veilt maandag 2 februari een groot deel van de privé-kunstcollectie van de Noord-Limburgse kunstenaar Dries Engelen (1927 – 2021).

Tijdens de kijkdagen op 31 januari en 1 februari geven zijn echtgenote Carla en kinderen een bijzonder inkijkje in hun leven op het landgoed van Kasteel Meerssenhoven waar zij, in de door de kunstenaar prachtig verbouwde paardenstal, hebben gewoond en gewerkt. Ook een deel van de inrichting gaat onder de hamer.

Kunstenaar
Dries Engelen werd geboren in 1927 in Tegelen en ging op dertienjarige leeftijd als leerling aan het werk bij keramiekfabriek Russel-Tiglia. Hier mocht hij meewerken aan het opzetten van beelden van Limburgse kunstenaars zoals Charles Eyk. Hier vond de creatieve geest van Dries Engelen de bevestiging om zelf ook kunstenaar te worden. Zes jaar later ging hij studeren in Maastricht aan de Kunstnijverheidschool waarna de Jan van Eyk Academie volgde en hij cum laude afstudeerde als beeldhouwer met het keramieken beeld ‘Eva’.

Paardenstal
Als breed artistiek kunstenaar trok Dries Engelen zich niks aan van trends. Hij werkte aan kleine en grote vormen in zijn atelier in de paardenstal van kasteel Meerssenhoven. Dries Engelen verstond de kunst om met verschillende materialen te werken. Begonnen met keramiek maar later ook met verschillende soorten metaal. In Maastricht kom je veel werken van zijn hand tegen zoals de herdenkingplaquette bij de Servaaskerk, een bronzen plaquette op het Vrijthof of het beeld Psy aan de Vijverdalseweg.

De noodgedwongen verhuizing naar de paardenstal van Kasteel Meerssenhoven leverde door zijn creatieve geest prachtig ingerichte ruimtes met als basis de goed bewaard gebleven historische kruisbooggewelven en antieke zuilen die zorgden voor natuurlijke afscheidingen zodat geen ruimte te groot voelde. Met in elk hoekje, ruimte of wand een kunstwerk waar je telkens naar blijft kijken en je probeert te bedenken welk verhaal het heeft. Vanuit de kamers keek de familie uit op kasteelgracht of de indrukwekkende beeldentuin.

In 2024 waren een aantal van de kunstwerken die op 2 februari onder de hamer gaan, te zien in museum Valkenburg. Naast de kunstwerken gaan ook boetseermeubelen uit het atelier onder de hamer. Uit de inrichting van het woonhuis worden naast enkele antieke meubelen ook diverse vitrines en ander meubilair uit het oude V&D pand uit Maastricht aangeboden.

Tijdens de kijkdagen op 31 januari en 1 februari van 11.00 tot 16.00 uur openen zijn vrouw Carla en hun kinderen de deuren van hun voormalig woonhuis en delen ze graag de achtergrondverhalen over de werken van hun eigenzinnige echtgenoot en vader en het indrukwekkende gebouw.

Praktische informatie: De veiling loopt op 2 februari af. Bieden kan op de website van Vendu Dickhaut Maastricht veilingmaastricht.nl

Laatste Nieuws

Ons nieuws is en blijft altijd gratis als je je inschrijft voor de gratis nieuwsbrief

Er is iets misgegaan. Probeer het later opnieuw

Bedankt voor uw aanmelding. Controleer uw e-mail om de inschrijving af te ronden